Jak nadać UPL-1 w e-Urzędzie Skarbowym?

Czym jest usługa e-Urząd Skarbowy?

E-Urząd Skarbowy to nowoczesna platforma internetowa umożliwiająca załatwianie spraw podatkowych online, bez konieczności wizyty w urzędzie. Użytkownicy mogą przeglądać swoje dane podatkowe, składać deklaracje i wnioski, dokonywać płatności oraz prowadzić korespondencję z urzędami skarbowymi. Serwis działa 24/7, jest zintegrowany z Profilem Zaufanym oraz aplikacją mObywatel, co znacząco upraszcza załatwianie spraw podatkowych.

Jak nadać upoważnienie UPL-1 w e-Urzędzie Skarbowym?

Krok 1:

W celu nadania upoważnienia UPL-1 w e-Urzędzie przechodzimy na stronę e-Urzędu Skarbowego i logujemy się najwygodniejsza dla nas metodą. Polecamy logować się do systemu z użyciem aplikacji mObywatel. Jest to opcja najszybsza i najwygodniejsza polegająca na zeskanowaniu kodu QR z ekranu monitora. 

Link do strony e-Urzędu znajduje się >> TUTAJ <<. 

Krok 2:

Po zalogowaniu się wybieramy z lewego paska dostępnych opcji  “Dokumenty” >> “Złóż dokument” i z dostępnej listy wybieramy “Pełnomocnictwo UPL-1”. Opcja może znajdować się pod koniec listy dostępnych dokumentów, dlatego sugerujemy przejrzeć wszytkie dostępne strony dokumentów. 

Inne instrukcje:

  • Instrukcja do złożenia UPL-1 przez ePUAP: >> LINK <<
  • Instrukcja do złożenia UPL-1 papierowo: >> LINK <<

Krok 3:

Po wybraniu usługi nadania Pełnomocnictwa UPL-1 będziemy musieli przejść kolejno przez omówione poniżej kroki. Są one kolejnością zbliżone do Sekcji wyszczególnionych na papierowym druku lub tym zamieszczonym w ePUAP.

  • w Kroku 1 wybieramy, że składamy upoważnienie za siebie i sprawdzamy poprawność danych i przechodzimy do następnego kroku.
  • w Kroku 2  podajemy już dane naszego pełnomocnika. Na początku wybieramy identyfikator podatkowy jako PESEL/NIP. W kolejnych krokach podajemy dane pełnomocnika takie jak imię i nazwisko oraz adres do doręczeń. Na samym końcu podajemy dane kontaktowe.
  • W Kroku 3 wskazujemy okres obowiązywania pełnomocnictwa. Datę początkową możemy wybrać jako najwcześniejszą bieżącą datę wypełniania pełnomocnictwa. W momencie kiedy nadajemy upoważnienie bezterminowo polę z datą “Do” zostawiamy puste.
  • Krok 4 jest podsumowaniem całego wniosku, gdzie jeśli wszystkie dane się zgadzają możemy kliknąć “Akceptuj i wyślij”.

Dodaj komentarz